Motor yağı ve motor katkısı üreticisi, Kayak Dünya Şampiyonası’nda kızak, kros kayak, kayakla atlama, Alp disiplini ve Kuzey disiplini dallarına yatırım yaptı

 

Ekim 2016 – LIQUI MOLY büyük bir işe imza attı. Alman motor yağı ve motor katkısı uzmanı, kış sporları etkinliklerinde milyonlarca Euro’luk reklâm yatırımı yaptı. LIQUI MOLY’nin Pazarlama Müdürü Peter Baumann, “Bu, şimdiye kadar bu alanda yaptığımız en büyük yatırım,” diyor. “Bu atılım, markamızı, bizi henüz tanımayan insanlara ulaştıracak.”

 

LIQUI MOLY geçen yıl da yedi dünya şampiyonasında görücüye çıkmıştı. Alınan sonuçlar son derece olumluydu. Peter Baumann, “TV’den ulaştığımız kitle, beklentilerimizin çok üzerindeydi,” diyor. Şimdi daha büyük başarı elde etme zamanı.

 

Çünkü şirket bu kış, çok daha kapsamlı bir girişimde bulunacak. Bu kez reklâmları FIS Langlauf (Kros Kayak) Dünya Şampiyonası, BMW IBSF Bob & Skeleton (Kızak) Dünya Şampiyonası (2016/17 ve 2017/18 sezonlarında BMW IBSF Bob & Skeleton dünya şampiyonaları dâhil), Kuzey Disiplini Kayak Dünya Şampiyonası ve bütün Alp disiplini ve kayakla atlama dünya şampiyonalarında yer alacak. Peter Baumann, “Muazzam büyüklükte bir kitleye hitap edeceğimizden, her izleyici kendine uyan bir şey bulacak,” diyor. LIQUI MOLY, Kasım ayından önümüzdeki yılın Mart ayına kadar hep göz önünde olacak. “Böylece, motor sporları etkinliklerimizde kış sezonunda verilen ara bizi artık o kadar fazla etkilemeyecek. Üstelik bu sayede LIQUI MOLY, motor sporları dışında da daha fazla tanınacak.”

 

Şampiyonalar Avrupa’da (Almanya, Avusturya, İsviçre, Slovenya, Fransa, İtalya, Norveç, İsveç, Finlandiya, Estonya ve Rusya), Kuzey Amerika’da (ABD ve Kanada) ve Asya’da (Güney Kore) gerçekleşecek. Peter Baumann: “Kış sporlarındaki angajmanımız dünya çapında. Tüm dünyada yapılacak şampiyonalardan yararlanarak LIQUI MOLY’yi insanlara daha da yakınlaştıracağız.”