Pau Serracanta (Managing Director / Commercial Area at Dorna Sports, left) und Peter Baumann (Marketing Director at LIQUI MOLY).
Advertising hoardings at MotoGP.
All teams in Moto2 and Moto3 use LIQUI MOLY motor oil.

Alman yağ üreticisi 2020’ye kadar yarış serisinde kalacak

 

Ekim 2016 – LIQUI MOLY’nin mavi kırmızı logosunu MotoGP’de daha uzun süre göreceğiz. Alman yağ üreticisi, yarış serisindeki angajmanını, süresi dolmadan önce 2020 sonuna kadar uzattı. LIQUI MOLY’nin Pazarlama Müdürü Peter Baumann, “Bu, bizim motor sporlarına yaptığımız en büyük yatırım – her kuruşuna değer,” diyor. Moto2 ve Moto3 sürücülerinin araçlarında LIQUI MOLY yağıyla yaşadıkları olumlu deneyim de kampanyaya katkıda bulunuyor.

 

2015 sezonundan beri Moto2 ve Moto3 yarışlarındaki bütün sürücüler motosikletlerini LIQUI MOLY yağıyla kullanıyor. Peter Baumann, “Takımlardan gelen tepkiler gayet olumlu oldu,” açıklamasını yapıyor. “Yarış pistindeki aşırı koşullar altında kendini kanıtlayan bir yağ, gündelik kullanımdaki güçlüklere rahat rahat dayanır.” LIQUI MOLY 2015’ten beri aynı şekilde MotoGP yarış pistlerinde de boy gösteriyor.

 

Kampanya sözleşmesinin süresi, önümüzdeki yılın sonunda dolacak. Ama LIQUI MOLY, milyonluk angajmanını, 2020 sonuna kadar, üç yıl uzattı. Peter Baumann, “İlk iki yılda, bu yatırımın ne kadar işe yaradığı görüldü,” diyor. “Hem sahada hem de yayınlarda izleyici sayıları olağanüstü. Dolayısıyla MotoGP, markamızın tüm dünyada tanıtılmasına önemli bir katkıda bulunuyor.”

 

Dorna Sports’un Reklamdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Pau Serracanta, sözleşmenin süresi dolmadan uzatılması konusunda şu yorumu yapıyor: “LIQUI MOLY gibi bir şirketle iş ilişkimizi sürdürme şansını elde ettiğimize çok memnun olduk. LIQUI MOLY, son derece önemli olduğu halde pek göz önünde olmayan bir alanda motor sporlarına destek olmak konusunda dünya çapında pazar liderlerinden biri. Dorna ve MotoGP, LIQUI MOLY ismini üç yıl daha her yarış pistinde göreceklerinden dolayı sevinçli.”

 

LIQUI MOLY, yarış serisindeki angajmanının yanı sıra Moto2’de Jonas Folger ve Sandro Cortese ile sahne alan IntactGP takımının da sponsorluğunu üstlenmiş durumda. Bu angajman da aynı şekilde devam edecek.